Türkçe English Deutsch русский

HAKKIMIZDA

         Öğretmenevimiz ilk defa 1991 yılında geçici olarak Mustafa Necati İlkokulu eski binasının bir sınıfında faaliyete başlamış olup daha sonra ihtiyaç üzerine Altunhisar Kaymakamlığının oluru ile aynı yılın kış mevsiminde Cumhuriyet Meydanında bulunan hükümet binasında hizmet vermeye başlamıştır.

          Buradan kapasitenin artması üzerine Mustafa Necati İlkokulu eski binası 06/04/1993 tarihinde tadilata alınarak öğretmenevi çevrilmesine karar verildi. 08/07/1997 tarihinde şimdiki binasında Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu olarak faaliyete geçti. Öğretmenevi ve akşam sanat okulu binasının tamamı Altunhisar Belediyesi Tüzel Kişiliği adına kayıtlı Mustafa Necati İlkokulu iken Altunhisar Kaymakamlığının 20/08/1998 tarih ve 1984 sayılı yazısı ve Tapu Kadastro Müdürlüğünün 21/08/1998 tarih ve 195 sayılı yazıları gereği binanın cinsi öğretmenevi olarak tescil edildi.

       Altunhisar Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu toplam 2 486 metre kare üzerinde bulunup bunun 502 metre karesinde öğretmenevi binası bulunmaktadır. Öğretmenevimiz , 6 otel odası (19 yataklı), çok amaçlı salonu, çay ocağı, terasl yeri ve aile bahçesi mevcuttur. 

         Altunhisar Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulumuz talep üzerine yatak sayısını ve kapasitesini arttırabilecek ve yemek hizmeti verebilecek düzeyde olup kaliteli, güvenli, temiz, güler yüzlü olmayı kendine ilke edinmiş ilçemizde konaklama hizmeti  veren tek kuruluştur.                                    

          Altunhisar Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Niğde’ye 35 km mesafede olup Niğde’den Altunhisar’a her saat başı araç bulunmaktadır.

          Öğretmenevimiz Ihlara Vadisine 55 km, Nevşehir Kapadokya Bölgesine 95 km uzaklıktadır.